Arendused

SMS-112

SMS-112 teenus on eelkõige suunatud kuulmis- ja kõnepuudega inimestele, kellel ei ole võimalik tavapäraselt 112 numbrile helistades abi kutsuda. Hädaabisõnumi saatmine on kõigis Eesti mobiilivõrkudes tasuta.

SMS-112 teenuse kaudu saab abivajaja saata eesti, vene ja inglise keeles hädaabisõnumeid päästjate, kiirabi või politsei appi kutsumiseks. SMSi teel abi kutsumise lihtsustamiseks on võimalik kasutada toetavaid sõnumimalle, mida saab registreeritud kasutaja ise vastavalt vajadustele seadistada. Registreerimiseks ja mallide seadistamiseks mine palun https://sms.112.ee. Oluline on silmas pidada, et SMS-112 teenuse registreeritud kasutaja mobiilinumbrilt tulevad SMSid jõuavad automaatselt Häirekeskuse infosüsteemi ja registreerimata kasutajate omad jõuavad sinna viivitusega.  

Teenusega registreerumisel ja küsimuste korral saab abi e-posti teel  ">... või kuulmis- ja kõnepuuetega inimeste liitudest ja kodadest. Vastavad kontaktid leiate Eesti Kurtide Liidu ja Eesti Vaegkuuljate Liidu kodulehekülgedelt.