Hädaabinumber 112

Hädaabikõne väljaspool Eestit

Juhul, kui Eestis toimub kiiret sekkumist vajav sündmus, helista numbril +372 600 0112 Häirekeskusega ühenduse saamiseks. Ühendust võid võtta ka selle riigi häirekeskusega, kus asud, ning paluda ennast ühendada Eesti Häirekeskusega. Enamikul Euroopa riikide häirekeskustel on olemas suunamise võimalus.

Eesti Häirekeskusega saab välismaalt ühendust võtta ka meiliaadressil ..., kuid kasuta seda eelkõige info andmiseks või küsimiseks, mitte hädaabiteateks.

Euroopa Liidus saab 112-le helistada tasuta nii mobiililt, lauatelefonilt kui ka telefoniautomaadist ilma suunakoodi valimata. Kõnele vastab selle riigi 112-keskuse töötaja, kus asud, seega tuleks info edasi anda kohalikus keeles. Enamasti piisab siiski ka inglise keele oskusest.

Euroopast väljaspool reisides kontrolli alati, millised on kohalikud hädaabinumbrid, kuna neid võib olla mitu. Välisriigis hätta sattudes pöördu Eesti konsulaaresindusse või lähima Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse. Hädaolukorras saab alati konsulteerida ka Eesti Välisministeeriumiga telefonil: +372 5301 9999 (24h)