Riigiinfo telefon 1247 jagab Rally Estonia pealtvaatajatele koroonainfot

HÄIREKESKUS
Riigiinfo telefon 1247 jagab Rally Estonia pealtvaatajatele koroonainfot


Alates ralli algusest, 4. septembril seisab Häirekeskuse teenindatav riigiinfo telefon 1247 hea selle eest, et suursündmuse pealtvaatajad saaksid koroonaviirusega seonduvat infot kiiresti ja ühest kohast. 1247 töötab ööpäevaringselt ja on helistajatele tasuta.

Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul on äärmiselt oluline, et see Eesti jaoks sedavõrd oluline suursündmus mööduks kõigile osalistele ja kogu Eestile turvaliselt. Oluline on see, et kõik oleksid viiruse eest võimalikult hästi kaitstud.

„On tähtis, et Rally Estonia pealtvaatajatel oleks lihtne saada erinevat koroonaviirusega seotud korrektset infot ühest kindlast kohast. Meil on hea meel, et ralli korraldajad selle peale on mõelnud ja Häirekeskusega koostööd alustanud. Riigiinfo telefonilt 1247 saab pealtvaataja abi kui ta tunneb ennast halvasti, kahtlustab endal või kellelgi teisel viirust või vajab juhised. Meie poole võib pöörduda selleks, et täpsustada kehtivaid piiranguid ja täpsustada seda, kuidas õigesti ralli ajal viiruse leviku ärahoidmiseks käituda,“ kirjeldas Häirekeskuse peadirektor.

Riigiinfo telefon 1247 avati Eesti koroonaviiruse laine alguses 16. märtsil ja sellest ajast on telefon vastanud 68 000 eriolukorra ja viirusega seotud kõnele. Kui suvekuudel oli kõnede hulk madalam, siis viimastel nädalatel on see taas hakanud tõusma ja ületama poole tuhande kõne piiri ööpäevas.

„Inimeste teadlikkus viirusega seotud küsimustes ja õiged käitumisjuhised on selle leviku tõkestamiseks olnud määrava tähtsusega. Oleme valmis selleks, et meil kõigil tuleb taas pingutada selle nimel, et viirus ei pääseks teadmatusest levima ja haigestumiste arv ei kasvaks,“ ütles Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Reedel, 4. septembril algav Rally Estonia toob motosporti nautima 16 000 pealtvaatajat ja suurema inimeste liikumise Lõuna-Eestis. See tähendab suuremat valmisolekut nii Häirekeskusele kui ka paljudele teistele inimeste abistamisega tegelevatele asutustele.