Kõigil on võimalik tõsta teadlikkust hädaabinumbrist 112

25. jaanuaril algab Häirekeskuse traditsiooniline „Lumest lumele 112“ konkurss, mille eesmärk on tõsta nii laste kui ka vanemate teadlikkust kõikjal Euroopas politsei, pääste ja kiirabi kutsumiseks kasutusel olevast lühinumbrist 112.

25. jaanuaril algaval konkursil osalemiseks tuleb postitada Häirekeskuse Facebooki lehel olevale ürituse seinale foto, millele on püütud loominguline lähenemine sellest, kuidas lumest või mõnest muust materjalist kujutada hädaabinumbrit. Konkursil on oodatud osalema lasteaiad, koolid, noorte huviringid ja pered. Võitjatele on Häirekeskus välja pannud auhinnad ja need kuulutatakse välja 17. veebruaril.

„Häirekeskuse „Lumest lumele 112“ on juba aastaid väga oodatud konkurss ja fotode arv on küündinud tavaliselt 700 kanti. Häirekeskuse jaoks on väga oluline, et lapsed oskaksid endale ja teistele abi kutsuda. Selle teadlikkuse mõju näevad päästekorraldajad oma igapäevatöös, sest lapsed märkavad abivajadust, julgevad 112 numbril helistada ja abi kutsuda. Oleme uhked nende väga paljude laste üle, kes ennast ja teisi aitavad ning lõpetuseks ka oma vanemaid ja vanavanemaid sellel teemal harivad,“ rääkis Häirekeskuse 112 teenuse juht Heiko Leesment.

Võidutööd valivad välja Häirekeskuse töötajad ja viit meeldejäävamat lasteaedade tehtud 112 kujutist tunnustatakse hariva põrandamänguga „Aga mina“. Ülejäänud osalejate saadetud fotodest valime kaks erilisemat, kes saavad auhinnaks kinkekaardi. Fotosid saab postitada 11. veebruarini, mil tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 112 päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust sellest, et Euroopas on üks number 112, millele helistades saab vajadusel kutsuda nii kiirabi, päästjaid kui ka politsei. Võitjad kuulutatakse välja 17. veebruaril.