Häirekeskus osaleb Arvamusfestivalil

12. augustil kell 12 toimub PPA turvatunde alal Häirekeskuse arutelu inimene versus tehnoloogia – milline lisaväärtus on telefonikõnel kodaniku suhtluses riigiga? Arutelu juhib Häirekeskuse teenusedisainer Kadi Käppa. 

Reedel kell 12 toimub PPA turvatunde alal Häirekeskuse juhitud paneel, kus arutleme koos külalistega selle üle, millist lisaväärtust loob telefonikõne kodaniku suhtluses riigiga. Teenused automatiseeruvad ning tehnoloogia võtab inimestelt tööd üle. Kas inimestega suhtlemine, eriti kriisi ajal on üks nendest? Järjest vältavate kriiside ajal ilmestasid riigiinfo telefoni kõned, kuidas keerulisel ajal, mil infot on hoomamatult palju ning see muutub väga kiiresti, vajavad inimesed riigilt juhiseid, kindlust ja (sõnumi)selgust. Koroonapandeemia ajal vajasid riigiinfo telefonilt tuge eakad, keda lähedased ei saanud külastada, et igapäevast abi pakkuda. Sõja puhkedes uurisid inimesed 1247-lt, kus asuvad pommivarjendid ja kas Eestis on häiresignaalid. Kas küsimused infotelefonile on märk kommunikatsioonitõrkest või loob hääl telefonitorus kriisisituatsioonis selgust ja annab kindlustunnet? Kas tehnoloogia saab asendada inimest ja pakkuda sedasama turvatunnet? Nendele küsimustele koos külalistega Paides vastuseid otsimegi.

Meie arutelu külalisteks on Tartu Ülikooli käitumisteadlane ja psühholoogiaprofessor Andero Uusberg, MKMi digiriigi arengu osakonna teenusedisaini nõunik Joel Kotsjuba ning kommunikatsiooniekspert Kadri Hansalu, kes juhtis Sotsiaalministeeriumis vaktsineerimise kommunikatsiooni. Aruetlu modereerib Häirekeskuse teenusedisainer Kadi Käppa. Häirekeskuse arutelu ei kanta otseetris üle, kuid see salvestatakse ning hiljem saab seda järele kuulata.

Samal ajal, 12. augustil kell 12 osaleb peadirektor Kätlin Alvela vaimse tervise alal toimuval arutelul: Ületöötamine kui uus norm?

Ootame kõiki Paidesse, kus toimub tänavu juba kümnes Arvamusfestival, et mõelda ja rääkida kaasa  Eesti ühiskonna jaoks olulistel teemadel. Üritus on kõigile tasuta. Arutelude asukohad ning parkimisinfo leiab Arvamusfestivali kodulehelt.