Tänu numbril 112 tehtud kõnedele pidasid Virumaa politseinikud kinni 230 ohtlikku autojuhti

Tänu hoolivatele inimestele, kes helistasid ohtlikku autojuhti märgates häirekeskuse numbrile 112, pidasid mullu Rakvere, Jõhvi ja Narva politseijaoskondade politseinikud kinni 230 ohtliku sõidustiiliga autojuhti, neist 193 olid joobes. 13 kinni peetud autojuhtidest olid narkojoobes. Kiirust ületanud ja ohtlikke manöövreid sooritanud sõidukijuhtidest puudus mitmel ka juhtimisõigus.

"Inimesed ei soovi näha enda kõrval purjus autojuhte ja juhte, kes panevad oma ohtliku sõidustiiliga teisi inimesi ohtu," rääkis Ida prefektuuri operatiivteabetalituse juht Alar Karu. "2017. aastaga võrreldes saime Lääne- ja Ida-Virumaa inimestelt numbrile 112 rohkem kõnesid kahtlastest sõidukitest ja nende kõnede abil peeti kinni pea kaks korda rohkem ohtlikke sõidukijuhte. Suur tänu kõigile, kes helistavad numbrile 112 ja aitavad sellega ennetada ohtlikke olukordi liikluses. Usun, et selle abil sai nii mõnegi inimese elu päästetud."

Politseiniku sõnul teavitavad joobes juhtidest aktiivselt inimesed, kes ei suuda ise oma lähedast veenda purjuspäi rooli mitte istuma. "Kui lähedased pole suutnud takistada oma pereliiget või sõpra joobes olekus rooli istumast, helistavad nad politseisse, et alkoholi tarvitanud inimene ei põhjustaks liiklusõnnetust. Sageli saame olulist infot ka professionaalsetelt sõidukijuhtidelt – bussi- ja veokijuhid oskavad märgata ebatavalisi ja potentsiaalselt ohtlikke situatsioone," lisas Alar Karu.

Kui näete sõidukit, mille roolis võib olla joobes juht või juht, kelle sõidustiil on teistele liiklejatele ohtlik, palub politsei viivitamatult helistada numbril 112, öelda sõiduki registreerimisnumber, mark ja liikumissuund, kirjeldada situatsiooni ja tegutseda vastavalt häirekeskuse töötaja suunistele.

Kokku pidasid Ida prefektuuri politseinikud mullu kinni 1128 joobes juhti, neist 514 olid kriminaalses joobes, sealhulgas 53 narkojoobes. Joobes autojuhtide süül hukkus mullu Virumaal üks inimene – jalakäija Narvas –, vigastada sai 22 inimest.

2017. aastal pidasid Ida prefektuuri politseinikud tänu elanike tehtud kõnedele numbril 112 kinni 120 alkojoobes ja 13 narkojoobes sõidukijuhti. 2017. aastal hukkus Virumaal joobes sõidukijuhtide põhjustatud liiklusõnnetustes kaheksa inimest, vigastada sai 32 inimest.