Lõuna keskuse juhiks valiti Helmer Hallik

Praegune Kagu politseijaoskonna juht Helmer Hallik asub Häirekeskuse Lõuna keskuse juhina ametisse 1. märtsil. Politseimajor Helmer Hallik on kogenud siseturvalisuse valdkonna töötaja, kes alustas oma karjääri toonases Põlva politseiprefektuuris aastal 1993. Hallikul on põhjalikud kogemused juhina ja ta on erinevaid politseiüksusi juhtinud viimased 14 aastat. 2008. aastal lõpetas Hallik cum laude Sisekaitseakadeemias rakenduskõrghariduse ja 2018. aastal omistati talle sotsiaalteaduste magistrikraad Tartu ülikoolist. Mehe huvi sotsiaalprobleemidele lahenduste leidmiseks on viinud ta end täiendama Kiira Järve pereteraapia koolituskeskuse pereteraapia erialale. Hallik on valitud Politsei- ja Piirvalvalveametis ka aasta parimaks juhiks.

Halliku kandidatuuri kasuks rääkis peadirektor Kätlin Alvela sõnul mitu olulist asjaolu.

„Helmer tunneb väga hästi Lõuna regiooni ja on tuttav kõigile Häirekeskuse peamistele koostööpartneritele selles piirkonnas. On oluline, et Häirekeskuse huvid oleksid esindatud parimal võimalikul moel ja tugeva regionaalse võrgustikuga on seda tööd oluliselt lihtsam teha. Teine asjaolu puudutab Helmeri põhjalikke teadmisi sotsiaalprobleemidest ja nende mõjust siseturvalisusele. On selge, et Häirekeskusest abi otsivate inimeste probleemide juurpõhjus ei peitu selgelt ühegi partnerasutuse, veel vähem Häirekeskuse, kitsas vastutusalas. Samas mõjutavad sotsiaalsed probleemid kõiki osapooli ja nendega on vaja tegeleda laiapõhjaliselt. Tean ja usaldan Helmeri võimekusi nendes küsimustes, mistõttu olen kindel, et tema teadmised ja oskused viivad Häirekeskust tervikuna edasi väga mitmes teemas,“ ütles Alvela.

Peadirektori sõnul oli äärmiselt rõõmustav, et huvi Häirekeskuses töötamise vastu on jätkuvalt suur ja tugevaid kandidaate ametikohale oli palju.

„Väga suur rõõm on see, et häid kandidaate oli nii palju ja see annab kindluse, et leiame kindlasti parima inimese ka keskuse juhi asetäitjaks.“

HELMER HALLIKU CV

Sündinud 2. veebruaril 1973.

HARIDUSKÄIK
Alates 2019 Kiira Järve Pereteraapia kool, väljaõppel pereterapeut
2016- 2018 Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduskond, ühiskonnateaduste instituut,
MA sotsiaalteadused
2003-2007 Sisekaitseakadeemia, rakenduskõrghariduse eriala, kõrgem
politseiametnik
1980-1991 Räpina Keskkool

TÖÖKOGEMUS
Alates 2017 Lõuna prefektuur, Kagu politseijaoskonna juht
2014-2017 Lõuna prefektuur, Põlva politseijaoskonna juht
2009-2014 Lõuna prefektuur, arestimaja juht ja korrakaitseteabetalituse juht
2004-2009 Erinevad ametikohad Lõuna Politseiprefektuuris
1993-2004 Erinevad ametikohad Põlva Politseiprefektuuris