Häirekeskuse Ida keskuse juhina alustas tööd Janek Murakas

Avalikul konkursil kandideeris Häirekeskuse ida regiooni juhtima 24 inimest ja nende seast valiti sobivaimaks kandidaadiks Janek Murakas. Murakas on varem töötanud kohalikus omavalitsuses erinevatel ametikohtadel ja viimati abivallavanemana, kus vastutas muuseas ka piirkonna turvalisuse ja kriisireguleerimise eest. Lisaks sellele on Murakas 12 aastat olnud abipolitseinik.

Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela sõnul oli konkurss tugev ja hea meel on, et töö avalikus sektoris ning Häirekeskuses köidab ka neid, kes siseturvalisuse valdkonnas otseselt töötanud pole.

„Regionaalsete keskuste juhtidele on ootused väga suured, sest just nende käes on võti meeskonnatunde loomiseks ning hoidmiseks. Mul on hea meel, et meil oli tugevaid kandidaate, kelle hulgast sellesse vastutusrikkasse rolli inimesi valida,“ ütles Alvela.

Põhjus, miks Murakas otsustas kandideerida peitub tema tosina aasta pikkuses karjääris siseturvalisuse vabatahtlikuna.

„Ma olen olnud pikka aega abipolitseinik ja mul täitub 12 aastat panustamist Eesti turvalisusesse. Selle kaudu on mul tekkinud arusaamine Häirekeskuse tööst ja rollist. Usun, et tegemist saab olema põneva väljakutsega, sest Häirekeskus on kiires muutuses ja arenev organisatsioon.“

Jõhvi ühishoones asuvas Häirekeskuse ida keskuses töötab tänase seisuga 28 inimest, kes töötavad graafikujärgselt ja aitavad vastata üle Eesti tehtavatele 112 kõnedele. Kokku vastab Häirekeskus ühes ööpäevas 3000 kõnele, millest umbes pooltel juhtudel saadetakse inimestele appi politsei, pääste või kiirabi. Ida regioon eristub teistest teeninduspiirkondadest mõnevõrra kõrgema helistajate hulgaga. Sellest regioonist tehti 2018. aastal 19% kõikidest Eesti hädaabikõnedest.