Hädaabikõned võivad saada juurde pildid ja videod

Esimest korda toimunud Digiriigi häkaktoni võitis lahendus, kuidas hädaabikõne ajal oleks Häirekeskusele võimalik edastada pilte ja videosid. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Garage48 eestvedamisel toimunud konkursil otsiti lahendusi kokku 14 avaliku sektori asutuste esitatud probleemidele, teiste seas ka sellele, kuidas saaks hädaabikõne ajal edastada sündmuskohalt pildi- ja videomaterjali.

Häirekeskuse püstitatud probleemile pakkus välja lahenduse Eesti IT-firma Net Group, kes sellega konkursi võitis. Kolmepäevasel häkatonil osalesid Häirkeskuse esindajatena Krõõt Kaldma ja Ilona Vares planeerimisgrupist.

häkaton

Häirekeskuse arendusvaldkonda juhtiva Merle Tikki sõnul on tegemist suurepärase uudisega, mille mõju ulatub Eestist kogu Euroopani.

“Olen siiralt uhke ja õnnelik, et Krõõt ja Ilona meie planeerimisgrupist selle protsessi kaasa tegid ning võidu ära tõid. Suured tänud Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusele, kelle abita me neid asju teha ei saaks. Aitäh kõigile selle tubli töö eest! See on Häirekeskusele suurepärane võimalus midagi olulist ära teha ja mitte ainult Eesti, vaid kogu Euroopa vaates,“ ütles Tikk.

Telliskivi loomelinnakus kolmapäevast, 12. detsembrist kuni reedeni aset leidnud arendustalgute vältel otsisid ettevõtted 48 tunni jooksul lahendusi päriselulistele probleemidele riigisektoris.

Võiduidee tutvustust on võimalik vaadata postimehe TV-s alates 39:50.

“Need kolm päeva häkatoni olid meile katseprojekt, kuidas sellist e-riigi väljakutsete võistulahendamist teha. Tahame järgmise kahe aasta jooksul sarnaseid teha mitmeid, kus loodame nii samu kui ka uusi ettevõtteid ja riigiasutusi osalemas näha,” märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

“Loodan, et seekordse häkatoni tulemuseks on reaalse koostöö jätkamine riigi ja mitme ettevõtte vahel. Mitmed siin loodud lahendused on viimistluse järel koheselt kasutusvalmis ning teeksid riigi toimimise tõhusamaks, lihtsamaks ja inimesele mugavamaks.”