Teksti suurusReavahe suurusKontrastsus


Taasta algseaded

Maanteeinfo telefonile 1510 vastab tänasest Häirekeskus

01. november 2017

Alates tänasest, 1. novembrist vastab maanteeinfo telefonile 1510 Häirekeskuse abi- ja infokeskus. Ööpäevaringne liiklusinfo vahendamine 112-teenusega samas elektroonilises ja füüsilises inforuumis aitab paremini ennetada kiiret abi vajavaid õnnetusi ning lihtsustab elanike suhtlemist riigiga. Maanteeinfo telefoni haldamine Häirekeskuses aitab hoida hädaabinumbri 112 võimalikult kättesaadavana kiire abi kutsumiseks.

Sisekaitseakadeemia lõpetas 13 uut päästekorraldajat

20. juuni 2017

Täna oli Nordea kontserdimajas Sisekaitseakadeemia pidulik lõpuaktus teiste seas ka 13 uuel kutseõppe lõpetanud päästekorraldajal. See on juba üheteistkümnes päästekorraldajate lend. Uued päästekorraldajad asuvad suvel tööle Häirekeskusesse ning hakkavad vastu võtma kiirabi-, pääste- ja politseikutseid Eestis kehtival ühel hädaabinumbril 112.

Häirekeskus vajab päästekorraldajaid elutähtsale tööle!

19. juuni 2017

Soovid aidata päästa inimese elu ja vara? Tule, õpi päästekorraldajaks Sisekaitseakadeemia Päästekolledžis Tallinnas! Dokumentide vastuvõtt SKA-sse 19.-29. juunil. 10-kuulises kutseõppes õpid teenindama kiirabi, pääste ja politsei hädaabikõnesid Eestis kehtival ühel hädaabinumbril 112. Häirekeskuse päästekorraldajana oled esimene, kes aitab kiire abi vajajat!

Häirekeskuse peadirektori asetäitjana asub tööle Merle Tikk

13. juuni 2017

Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela ettepanekul asub Häirekeskuse peadirektori asetäitja ametikohale arenduse alal Merle Tikk, kes on seni töötanud Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonna valmisoleku ja reageerimise büroos. Merle Tikk hakkab juhtima Häirekeskuse ja hädaabiteenuse keerukaid ja mahukaid edasiarendusi ning ta alustas tööd 12. juunil.

Häirekeskuse usaldusväärsus tõusis seniste aastate kõrgeimaks

07. juuni 2017

Institutsioonide usaldusväärsuse uuringu kohaselt usaldas Häirekeskust 2017. aasta II kvartalis keskmiselt 94% Eesti elanikkonnast. See on Häirekeskuse kõrgeim usaldusväärsus paari viimase aasta jooksul. Usaldusväärseks pidajate osakaalu tõus 91%-lt poole aastaga 94%-ni on Häirekeskuse usaldusväärsuse suurim tõus alates 2014. aastast.

Häirekeskuse ennetustegevus sai raudteeohutusalase tunnustuse

04. mai 2017

Rahvusvahelise raudteeohutuse ühenduse Operation Lifesaver Inc Eesti organisatsioon, MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) tunnustas Häirekeskust tänukirjaga raudteeohutusele kaasaaitamise eest Eestis. OLE tänukirja andis 26. aprillil toimunud OLE tänusündmusel Kuldne Tõkkepuu 2017 Häirekeskusele üle peaminister Jüri Ratas.

Häirekeskus tutvustas Euroopa Parlamendis 112-le helistaja täpsema positsioneerimise lahendust

24. märts 2017

Eesti Häirekeskusel oli teedrajav võimalus tutvustada Euroopa Parlamendis Häirekeskuses kasutuselevõetud androidtelefonidelt 112-le helistajate täpsema positsioneerimise lahendust. Euroopa Parlamendi saadikud nõustusid, et 112-le helistaja asukoha täpne positsioneerimine on 112-teenuse puhul üks tähtsamaid aspekte ning vajab Euroopas tervikuna edasiarendamist. Parlamendisaadikud toetasid ideed, et telefonipõhiste asukohaandmete edastamise võiks uus Euroopa elektroonilise seadustik kohustuslikuks muuta. Arutelu Euroopa Parlamendis on oluline samm selles suunas, et 112-le helistajate täpsem positsioneerimine töötaks kõigi nutitelefonidega sõltumata telefonis kasutatavast operatsioonisüsteemist.

Telefonid
Päästeala infotelefon
1524
Kohalike omavalitsuste abitelefon
1345
Keskkonnainfo telefon
1313
Maanteeinfo telefon
1510